Ultramodern szimulációs oktatási központban tanulnak a PTE orvostanhallgatói
Ultramodern szimulációs oktatási központban tanulhatnak a Pécsi Tudományegyetem (PTE) orvostanhallgatói.
Egy EFOP pályázatnak köszönhetően 1 milliárd forint értékben az oktatási központ jelenlegi 280 négyzetméteres területét 1700 négyzetméterre bővítik. A beruházás indoklása, hogy évről évre szemeszterenként közel 1500 kontaktórát tartanak a Szimulációs Oktatási Központban.
25 fogászati fantomlabor munkaállomást is kialakítanak
A beruházás keretében több oktatóhelyet alakítanak ki, valamint teljeskörűen felújítják a vonatkozó épületrészeket. Olyan tanműhelyet is létesítenek, amelyben valódi orvosi eszközökkel műthetnek oktatási vagy szemléltetési céllal. Ezen kívül a tanműtő támogatja az orvostudományi vonatkozású kutatás-fejlesztési és innovációs projekteket is.
Az intézményben helyet kap 25 fogászati fantomlabor munkaállomás, ami a fogászati képzésben résztvevőket támogatja. Újdonság lesz a virtuális és kiterjesztett valóság (VR/AR) technológiáit is felvonultató tanlabor, ahol a legfejlettebb megjelenítő eszközökkel segítik a képzést.
A PTE közölte: "A kommunikációs készségek oktatását biztosító termeket valósághűen berendezett rendelőként, illetve kórteremként alakítják ki, míg a műveleti medicina koncepcióhoz tartozó egység az ellátás magas szintű oktatását teszi lehetővé. Ezeken túl fejlesztik az oktatást támogató audiovizuális rendszert, amely nemcsak az oktatási tartalmak rögzítését és lejátszását, hanem az abból történő digitális tananyagfejlesztést is nagyban elősegíti majd."
A PTE Általános Orvostudományi Kar interdiszciplináris szemléletű Szimulációs Oktatási Központjának fejlesztése orvostechnológiailag világszínvonalú oktatást teszi lehetővé.
BG
Forrás: MTI, Pécsi Tudományegyetem
A képek illusztrációk